Apple, iPhone SE 2 ile Satışlarını %10 Arttıracak!

0
1025

iPhone SE 2 kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen bir telefon olsa da, Apple bu konuda sessiz kalmayı tercih etti. Ümitler tükenmişken, geçtiğimiz günlerde ünlü analist Ming-Chi Kuo’dan heyecan verici bir açıklama geldi.

Kuo’ya göre ilk iPhone SE ile benzer şekilde 2020 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşturulacak. 4 inç ekrana sahip olan ilk modelden farklı olarak daha büyük ekrana sahip olan modelin, iPhone 8 ile benzer bir tasarımda olacağı belirtiliyor.

iPhone SE 2 satışları Apple’ın yüzünü güldürecek!

Bu kapsamda iPhone SE’nin yeni modelinde tasarımsal değişikliğe kesin gözüyle bakılıyor. Ek olarak Apple A13 Bionic işlemciden güç alan telefonun, 3 GB RAM ile geleceği belirtilirken, telefon hakkındaki açıklamalara daha bir yenisi eklendi.

Kuo, 2020 yılının ilk çeyreği için tahminlerini yayınladı. 2018 yılında sevkiyatı gerçekleştirilen 25 milyon iPhone XR ile kıyaslandığında bu yıl 37-40 milyon civarında iPhone 11 sevkiyatı gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Başlangıç fiyatının daha düşük olması ve satışların iPhone XR‘a kıyasla bir ay önce başlaması, iPhone 11 satışlarını artıran etkenlerin başında geliyor. Kuo’nun iPhone 11 Pro ve Pro Max tahmini ise 40 milyon seviyesinde.

Geçen yıl iPhone XS ve XS Max sevkiyatları 43 milyon seviyesine ulaşmıştı. Bu nedenle Apple’ın üst seviye telefonlarının satışlarında küçük bir düşüş yaşanacağını görüyoruz. 2020’nin ilk çeyreğinde, 2019 yılının aynı dönemine kıyasla %10 daha fazla iPhone satışı gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Apple’ın tedarikçilerin üretimi yüzde 10 artırmasını istemesi, Kuo’nun bu tahmininin ana dayanağı. Daha da önemlisi, aynı çeyrekte piyasaya sürülen iPhone SE 2  modelinin satışları önemli ölçüde artıracağı dile getiriliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz