Apple, Epic Games’in Geliştirici Hesabını Kapattı

0
885
apple epic games in hesabini kapatti

Epic Games ile Apple arasındaki gerilim, yeni bir gelişmeyi beraberinde getirdi. Apple, Epic Games’in App Store’da yer alan tüm oyunlarını sildi ve geliştirici hesabını da kapattı.

Epic Games’in, popüler Battle Royale oyunu Fortnite’da oyun içinde direkt ödeme seçeneği eklemesiyle mağaza kurallarını ihlal etmesi, oyunun App Store’dan kaldırılmasına neden olmuştu. Ardından Apple, Epic Games’in iOS ve Mac geliştirici araçlarına erişimini tamamen engelleyeceğini de duyurmuştu. Şu an dava sürecinde olan iki şirket arasındaki kavga, büyümeye devam ediyor.  Apple, dediğini uygulayarak Epic Games’in App Store geliştirici hesabını kapattığını açıkladı. Epic Games’in diğer oyunları da uygulama mağazasından kaldırıldı.

epic games fortnite

Apple, Epic Games’e ait olan Unreal Engine oyun motorunun ise bu durumdan etkilenmeyeceğini belirtti. Unreal Engine’in geliştirme ve dağıtım süreci devam edecek. Cihazlarında oyunun yüklü olduğu iPhone kullanıcılarının, oyunu oynamaya devam edebileceklerini de ekleyelim. Ancak kullanıcılar, oyun içi satın alma işlemi gerçekleştiremeyecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz