AnTuTu Uygulamaları, Google Play Store’dan Kaldırıldı

0
908
antutu uygulamalari kaldirildi

Akıllı telefonların ve tabletlerin performanslarını ölçerek puanlayan ve karşılaştırma yapan AnTuTu uygulamalarından bazıları, Google Play Store’dan kaldırıldı. Android cihazların performanslarını test eden popüler AnTuTu uygulamaları artık Google Play Store’da yer almıyor.

Cihazları, donanım özelliklerine göre karşılaştırarak sıralayan popüler platform AnTuTu, sunduğu sonuçlar ve kullanım kolaylığıyla oldukça tercih edilen bir platform. Play Store’da bulunan AnTuTu uygulamaları, çoğu akıllı telefonda bulunuyor. Akıllı telefon alırken de rehberlik etmesi bakımından kullanılan uygulama, mağazadan kaldırılmasıyla kullanıcıları şaşırttı.

AnTuTu 3DBench, AnTuTu Benchmark ve AITuTu Benchmark olmak üzere 3 AnTuTu uygulaması, Google Play Store’dan kaldırıldı. Şirketin ya da Google’ın henüz konuyla ilgili bir açıklaması olmadı. Ancak sevilen uygulamanın geliştiricisi olan Cheetah Mobile’ın Google ile bir sorun yaşadığı belirtiliyor. Aralarındaki sorunun da Cheetah Mobile’ın gizlilik politikasını ihlal etmesinden kaynaklı olabileceği tahmin ediliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz