Android 13, Resmi Olarak Tanıtıldı!

0
729
android 13 tanitildi

Google, Android 13’ü resmi olarak tanıttı. Uzun süredir beklenen Android 13, pek çok yenilikle beraber geliyor.

Google’ın yeni nesil işletim sistemi Android 13, I/O 2022 etkinliğinde duyuruldu. “Tiramisu” ismiyle ve tüm detaylarıyla birlikte tanıtılan işletim sistemi, birçok özelleştirme sunuyor. Gizlilik ayarlarındaki yeniliklerle daha güvenli bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak. Peki, sunulan yenilikler neler?

Android 13 Özellikleri

Android 13’le birlikte kullanıcılar, uygulama izinleri konusunda daha fazla kontrol sahibi olacak. Erişim iznine dair kontroller artırılıyor. Ayrıca bildirim izinleri de yönetilebilecek.

Temalar için özelleştirmeler de geliyor. “Material You” dizaynıyla tema ve renk düzenlemeleri çeşitlenecek. Kullanıcılar, cihazlarını daha kişisel hale getirebilecek.

android 13

Gelecek olan yeniliklerden bir diğeri de uygulamalara özel dil seçebilme işlevi. Kullanıcılar, cihazlarında bulunan uygulamalar için istedikleri dili seçebilecek. Ayrıca hızlıca eşleşme özelliği ile diğer cihazlarla eşleşme aşamasında da iyileştirilmiş bir deneyim sunulacak.

Yukarıda bahsettiğimiz özellikleri Android 13’ün ikinci beta sürümünde bulabilirsiniz. Tam sürümünün ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz