Amazon Prime Day İndirimleri Türkiye’de Büyük İlgi Gördü

0
827
amazon prime day buyuk ilgi gordu

Türkiye’ye kısa bir süre önce giriş yapan Amazon Prime’ın aboneler için gerçekleştirdiği Prime Day indirimleri büyük bir ilgiyle karşılandı. 13-14 Ekim’de gerçekleştirilen Prime Day etkinliğinde en fazla satılan ürün kategorileri de açıklandı.

Popüler e-ticaret şirketi Amazon, Prime üyelerini büyük fırsatlarla buluşturduğu Prime Day etkinliğinin tarihlerini duyurmuştu. Bu yıl ilk kez Türkiye’de de geçerli olan Amazon Prime Day indirimleri 13-14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Amazon, Prime üyeleri için hem indirim günlerinin öncesinde hem de indirim tarihlerinde özel fırsatlar sundu.

Prime Day süresince satıcılar toplamda 3,5 milyar dolarlık satış hacmine ulaşırken, dünya genelindeki Prime üyeleri iki günlük etkinlik alışverişlerinde toplamda 1,4 milyar dolar tasarruf etti. Türkiye’de ilk kez düzenlenen Amazon Prime Day, Amazon’un Türkiye’de şu ana kadarki en büyük alışveriş etkinliği oldu.

Etkinlik boyunca Kitap, Ev Tüketim Ürünleri ve Akıllı Telefon Aksesuarları en popüler kategoriler oldu. SanDisk 480GB SSD Plus Taşınabilir Harici Harddisk, HP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kâğıt Havlu ise Prime üyelerinin en çok satın aldığı ürünler olarak açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz