Amazon, Podcast Yatırımlarına Devam Ediyor

0
1336
amazon podcast yatirimlari

Amazon Music, podcast çalışmaları için yeni bir adım attı. Podcast dünyasında daha büyük bir rol üstlenmek isteyen Amazon, Art19’u satın aldığını açıklayarak bu katılımdan heyecan duyduklarını belirtti.

Amazon, podcast platformu olan Art19’u satın aldı. Şirket anlaşmanın şartlarını açıklamadı. Ancak Amazon’un Art19’u satın alması, podcast ağı Wondery‘yi satın almasının ardından geldi. Art19, Wondery’nin de bulunduğu Amazon Music‘in altında yer alacak.

Amazon’un son satın alma hamlesi, sektördeki yeri için eksikleri kapatacak türden diyebiliriz. Amazon Art19’u satın alarak artık podcastleri dağıtmakla sınırlı kalmayacak. Podcastleri üçüncü şahıslara iletme ve reklam satma imkanını da elinde bulundurmuş olacak.

amazon podcast art19

Şirketin yeni podcast yatırımıyla ilgili yaptığı açıklama da şu şekilde:

“Art19, podcast yaratıcılarının çalışmalarını yönetmelerine, dağıtmalarına, analiz etmelerine ve para kazanmalarına olanak tanıyan yenilikçi bir şirket ve onları takımda görmekten heyecan duyuyoruz. Birlikte tekliflerimizi genişletebileceğiz ve podcast ihtiyaçlarınıza daha iyi hizmet edebileceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz