Amazon, İlk Fiziksel Giyim Mağazasını Açıyor

0
999
amazon ilk fiziksel magaza

Amazon, faaliyet alanlarını genişletmeye devam ediyor. İlk fiziksel giyim mağazasını açmaya hazırlanan Amazon, müşterilere akıllı alışveriş deneyimi yaşatmayı planlıyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon, ilk fiziksel giyim mağazasını açacağını duyurdu. Amazon Style adı verilen mağazanın bu yıl içerisinde ilk olarak Los Angeles’ta açılacağı belirtiliyor. Yapay zekanın eşlik edeceği akıllı mağazada, müşterilere farklı bir alışveriş deneyimi sunulacak.

Amazon, İlk Akıllı Mağazasını Yakında Açıyor

Amazon Style mağazasına gelen müşteriler, Amazon Shopping uygulaması üzerinden ürünün QR kodunu taratarak beden ve renk seçeneklerini görebilecekler.

amazon magaza

Uygulamada seçilen seçenekler üzerinden hazırlanan ürünler, mağaza çalışanları tarafından deneme kabinlerine getirilecek. Müşteriler, ürünlerin farklı bir rengini ya da bedenini denemek istediklerinde, dokunmatik ekran üzerinden seçim yapacak.

Şirket, yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Müşterilerin harika görünümler bulmasına yardımcı olmaya odaklanan bir alışveriş deneyimi tasarlamayı takıntı haline getirdik ve bu bizi Amazon Style’ı yaratmaya yöneltti. Keşfe ilham veren ve amazon.com’da alışverişin en iyilerini, mükemmel bir uyum sağlamak için öğelere dokunma ve deneme avantajıyla birleştiren bir alışveriş deneyimi sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz