Amazon, Akıllı Televizyonlarını Duyurdu

0
1188
amazon akilli televizyon

Amazon, ilk akıllı televizyonlarını duyurdu. E-ticaret devi Amazon, Fire TV Omni Series ve Fire TV 4 Series olmak üzere iki yeni akıllı televizyon modelini piyasa sürecek.

Amazon, kendi markası adı altında ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fire TV Omni Series ve Fire TV 4 Series akıllı TV’lerin ekim ayında satışa sunulması planlanıyor. Cihazlarda Zoom ile görüntülü arama desteği gibi gelişmiş özellikler de bulunacak.

Fire TV Omni Series; 43, 50, 55, 65 ve 75 inç olmak üzere beş farklı boyut seçeneğine sahip olarak 4K Ultra HD desteği sunacak. Alexa desteği sayesinde kumandaya ihtiyaç duymaksızın cihaz, sesli komutlarla kontrol edilebilecek.

Fire TV 4 Series; 43, 50 ve 55 inç olmak üzere üç boyut seçeneğiyle gelecek.  Alexa desteği bu televizyonda da mevcut. Ancak Omni Series’teki ses ile kontrol özelliklerine sahip değil.

Amazon şu ana kadar FireTV Stick ve Stick Lite gibi cihazlarla akıllı TV sektöründeydi. Şimdi ise kendi TV’sini piyasaya sunarak pazardaki varlığını genişletmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz