2020’de WhatsApp’a Hangi Özellikler Eklenecek?

0
1308

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma ve arama uygulamalarından biri olan WhatsApp, yıl içinde kullanıma sunduğu özelliklerle sürekli adından söz ettirdi. 2020 yılı için de yeni özelliklerle platformun geliştirileceği duyuruldu.

WhatsApp, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına geliştirdiği işlevlerle gündemde olmaya devam ediyor. 2020 yılında WhatsApp Messenger’a gelecek yeni özelliklerden biri “kaybolan mesajlar” özelliği olacak.

whatsapp kaybolan mesaj

Bu özellik ile WhatsApp kullanıcıları,  gönderdikleri mesajların ne zaman silineceğini ayarlayabilecek. İsteğe göre bunu bir gün, bir hafta, bir ay ya da bir yıl olarak seçebilme ya da özelliği devre dışı bırakabilme imkanı bulunacak.

Karanlık Mod

WhatsApp’a eklenecek bir diğer özellik olarak da “karanlık mod” karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere birçok uygulama artık bu modu aktif etmiş durumda. AMOLED ekrana sahip telefonlarda pil tasarrufu sağlaması açısından önem taşıyan karanlık modun, 2020 yılında WhatsApp’ta da aktif olması bekleniyor.

whatsapp karanlik mod

Görsel Arama Özelliği

Bu özellik de WhatsApp’a yeni yılda eklenecek özelliklerden biri. Görsel arama özelliği ile uygulama üzerinden gönderilen görseller, Google üzerinden de aranabilecek. Böylelikle görselin asıl kaynağına da ulaşılabilecek.

whatsapp gorsel arama

Bu üç özelliğin şuan için test aşamasında olduğunu belirtelim. Hangi tarihlerde kullanıma sunulacağı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz