Yandex Navigator

0
2747

Ulaşmanız gereken güzergaha doğru giderken tüm yollara, anlık detaylarıyla sahip olmak zor hatta imkansız görünebilir. Oysa Yandex Navigator sayesinde sürücüler bu imkansızlığın üstesinden gelebiliyor, hem de en kısa sürede. Şöyle ki aracınıza atladığınızda yanınıza ihtiyacınız olan ayrıntıları çok iyi bilen, ekstra bir yol arkadaşı aldığınızı düşünün. Bu arkadaşın sadece bir amacı var o da; gideceğiniz yere sizi en kısa yoldan ulaştırmak. Bunun için yolunuzun üzeri olan her yer hakkında anlık edindiği kapsamlı bilgileri sizinle paylaşıyor. Genel trafik yoğunluğundan gerçekleşen trafik kazalarına, devam eden yol çalışmalarından en uygun ulaşım rotasına kadar her şeyi sunuyor. Bu bilgiler yönünde otomatik olarak oluşturduğu maksimum 3 alternatif ulaşım rotasını sürücünün seçimine bırakıyor. En hızlı seçeneği öncelikli olarak göstermesinin ardından, sırasıyla daha uzun sürede ulaşım sağlanacak alternatifleri veriyor. Önerilen rotalardaki ücretli geçişleri ise önceden uyararak, sürücüyü bilgilendiriyor.

Sürücü kendisine uygun bulduğu rotayı seçtikten sonra Yandex Navigator, üstlendiği diğer görevleri yerine getirmeye devam ediyor. Yapılacak dönüş ve manevraları harita üzerinde belirtiyor, dönüşleri yapmadan önce de sesli olarak haberdar ediyor. Varış noktasına ulaşmak için kalan dakikayı ve kilometre sayısını ekranda daima gösteriyor. Buraya kadar kullanışlılığı ve yardımseverliği ile göz dolduran uygulama, müthiş bir kolaylık daha sağlıyor ve sürücüyü zor bir duruma sevk etmeden komutları sesle alma fonksiyonunu devreye sokuyor. Bu özelliği etkinleştirmek içinse “Yandex” diye seslenmek ve aplikasyondan yanıt sinyalini almak yeterli oluyor. Ardından gideceğiniz yeri bildiriyorsunuz ve koltuğu Yandex Navigator’a teslim ediyorsunuz.

Ayrıca otomatik ölçeklendirme özelliğinin geliştirildiği yeni sürümde, varış noktalarının geçmişine dair kayıtlara da erişebiliyorsunuz. Gideceğiniz yer için ister akşamdan ister birkaç gün öncesinden rotayı belirleyebilir, sürüş anında vakit kaybetmeden varış noktasını kolayca seçebilirsiniz. Sürüş hızınız yavaşladığında ise önemli dönüş noktalarını kaçırmamanız adına 1.97 versiyonunda gelen yenilikle haritanın otomatik olarak yakınlaştığını görebilirsiniz. Bir diğer yenilik ise; gitmek istediğiniz varış noktasını bilgisayar üzerinden Yandex.Haritalar aracılığı ile Navigator’a bildirim göndererek belirtebilmeniz.
Türkiye dışında Ukrayna, Rusya ve Belarus’ta da kullanıma açık olan uygulamayı, ücretsiz olarak uygulama mağazalarından edinebilirsiniz.

Yandex Navigator
Yandex Navigator
Price: Free
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot
  • Yandex Navigator Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz