Google Play Store’a Yeni Derecelendirme Sistemi Geliyor

0
625
goole play store derecelendirme

Google Play Store, yeni bir özellikle yenileniyor. Play Store’a yeni bir derecelendirme sistemi getiren Google, ülke ve cihaza göre puanlama yapılmasına izin vererek mağazayı daha fazla kişiselleştirecek.

Uygulama mağazalarındaki derecelendirme sistemleri, farklı ülkelerdeki kullanıcılar veya farklı cihaz kullanıcıları için yanıltıcı olabiliyor. Google da bu soruna çözüm olması adına yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Google Play Store’da yer alan uygulamalar için kişiselleştirilmiş bir puanlama sistemi olacak.

Google, Yerel Derecelendirme Sistemi Sunacak

Uygulamalarda gösterilen puanlamalar ve değerlendirmeler, ülkelere göre farklılıklar içeriyor. Her uygulamanın her ülkede aynı işlevleri sunmaması, farklı puanlamaları getiriyor. Kullanıcılara daha iyi verim alabilmeleri için yerel derecelendirme sistemi sunulacak.

Yeni derecelendirme sistemiyle birlikte her kullanıcı, Google hesabının kayıtlı olduğu ülkede yapılan puanlamaları görebilecek. Bu şekilde mağaza içeriklerinin daha iyi incelenmesi sağlanacak.

Google’ın yeni sisteminde cihaz tiplerindeki farklılıklara da odaklanılıyor. Bir uygulamanın farklı telefonda, tablette veya diğer cihazlarda kullanıcılara nasıl bir deneyim sunduğu daha kolay öğrenilebilecek.

Yeni özellik henüz geliştirme aşamasında. Özelliğin gelecek yıl kullanıcılara sunulması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz